HAKKIMIZDA

Havrano Doğal Gıda, doğal ürünlerle beslenmeyi yaşam felsefesi edinmiş Funda Filiz Çetin-Bekir Çetin çifti tarafından, yedi yıl süren çalışmalar sonucu, Havra'nın Eğmir Köyünde bir aile işletmesi olarak kuruldu. Havrano adını Balıkesir'in Havran İlçesi ile bereketli Ovasından alıyor.

Havran yöresi, antik çağlardan beri çok önemli bir zeytincilik, meyvecilik ve tarım merkezi. Kaz Dağı ile Madra Dağı, benzersiz flora ve faunası ile yüzlerce endemik türe ev sahipliği yapıyor.Antik Çağın Büyük Ozanı Homeros'un İlyada destanınıda sözü edilen Thebe Ovası, Havran Ovasıdır. Thebai Kenti de bu ovada ve arkeologların saptamalarına göre Tepeoba Köyü civarındadır. Antikçağda, Thebaide üretilen nefis zeytinyağlarının Pergamon Kraliçesine gönderildiği ve ihraç edildiği biliniyor.

Havran, binlerce yıldır olduğu gibi bu gün de insanlara, zenginliklerini cömertçe sunmaya devam ediyor. Havrano Doğal Gıda,sizleri Havran ve çevresinde yetişenler başta olmak üzere doğal ürünlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Yedi yıl önce, bahçemize diktiğimiz fidanlarla başlayan düşlerimiz, 2015 yılında gerçeğe dönüştü. İlk natürel sızma soğuk sıkım zeytinyağımızı, ilk doğal fermante elma sirkemizi ürettik. Kazdağı Çayı topladık. 

Yörenin çam balını ve hayıt balını özenle seçtik. Ürünlerimize; Havran'a, ovasına ve güzel doğasına sevgimizle, Havrano markasını seçtik.


Komşularımızla bahçelerimizi doğalı üretmek için birleştiriyoruz. Bahçeler, tarlalar büyüyor. Ürünler çoğalıyor, çeşitleniyor.

Doğal Severleri mutlu etmek için, doğayla uyum içinde çalışıyoruz.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?